Atletický klub na stránkách projektu Atletika pro děti!

Jeden z nejúspěšnějších havířovských sportovců, Pavel Maslák, bude patronem a tváří v naší databázi nového klubu, AK Havířov. ,,Jsme rádi, že takový špičkový atlet jako je Pavel bude vzorem pro naše mladé atlety,'' říká předseda Richard Chmelík, kterého jsme pro lednový Klub měsíce vyzpovídali.
Atletický klub na stránkách projektu Atletika pro děti!
Přiblížíte nám historii vašeho klubu, který je v naší databázi veden nově?
Pro začátek je nutno říci, že přebíráme práci AO Slavie Havířov. Tudíž atletická přípravka funguje už pět let. Pod novým Atletickým klubem Havířov pak první rok. Byli jsme zaměření většinou na starší, ale poté, co jsme neměli kde brát následovníky a nebylo koho trénovat, jsme se rozhodli si budovat základnu.
 
Jaká je filosofie vašeho klubu?
„Sportuj a buď šťastný“. V rámci tréninkových jednotek se snažíme pracovat s dětmi formou různých her na zdokonalování jejich pohybové gramotnosti. Učíme je základům atletiky či běhu, používáme prvky gymnastiky, ale snažíme se, aby u toho byly děti šťastné.
 
Je nějaké specifikum vašeho regionu?
Je tady mnoho tanečních kroužků, které nám berou potencionální zájemce o atletiku.
 
Kolik dětí má o atletění u vás zájem?
Nejvíce dětí máme právě teď, kdy se v přípravkách nachází 96 šťastných malých atletů. Podle mě je zájem o atletiku velký. Je to dáno i tím, že v dnešní době je trend chodit si zaběhat.
 
Jak na tom podle vás dnešní děti jsou? Hodně se mluví o tom, že plno dětí má problémy s váhou.
Mají velký problém s celkovou koordinací těla, od čehož se odráží i fyzická kondice, která není ideální, ale určitě do této kategorie nemůžeme házet všechny děti. Obézní děti naše kroužky moc nenavštěvují. Je vůbec otázka jaké jsou normy a hodnoty pro to, abychom řekli, kdo je obézní a kdo ne.
 
Více v následujícím odkaze:
http://www.atletikaprodeti.cz/predstavujeme/predstavujeme-pripravku-ak-havirov-na-male-atlety-tam-bude-dohlizet-pavel-maslak_2296